Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

SİKA, sermaye piyasaları günü » Tuzla Patent Geçtiğimiz hafta Zürih’te gerçekleşen Sika Sermaye Piyasaları Günü’nde Sika CEO’su Paul Schuler, Sika’nın 2020 yılı global stratejik hedeflerini aktardı.
SİKA, sermaye piyasaları günü

SİKA, sermaye piyasaları günü

Ana Kategori : Blog, Kategori : Tuzla Haberleri
Tuzla Haberleri SİKA, sermaye piyasaları günü Geçtiğimiz hafta Zürih’te gerçekleşen Sika Sermaye Piyasaları Günü’nde Sika CEO’su Paul Schuler, Sika’nın 2020 yılı global stratejik hedeflerini aktardı.
Tuzla Patent +90 212 212 35 17

Patentlerden birinci sınıf ürünlere” sloganıyla yapılan sunumlarda; daha yüksek bina standartları, 3-D beton baskı teknolojileri ve elektrikli taşıtlara yönelik ürünler dahil olmak üzere tüm hedef pazarlarda 20'den fazla ürün ve yenilik sunuldu.


Sika CEO'su Paul Schuler: “Sunduğumuz güçlü ürün planlarının yanı sıra yılın ikinci yarısında devam ettirdiğimiz başarılı büyüme eğrisi, 2017 yılı için tahminlerimizi ve 2020 yılı için stratejik hedeflerimizi doğrulayabileceğimiz anlamına geliyor. Stratejimizin beş yapısal bloğundan biri olan yenilik sayesinde, satışlarımızı ve kârlılığımızı yıldan yıla istikrarlı bir şekilde artırmayı sürdürüyoruz.


SİKA TÜRKİYE, ABC KİMYA'YI SATIN ALDI

Türkiye'deki faaliyetlerini, Tuzla ve Tarsus'ta kurulu 2 fabrikasında yılda 600.000 ton kapasite ile sürdüren Sika Türkiye adına yapılan sunumda ise, Ağustos Ayı'nda gerçekleştirilen ABC Kimya'nın satın alınmasına dair detaylar da paylaşıldı.


Türkiye pazarının yanında yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapan ABC Kimya'nın da Sika Türkiye bünyesine katılmasıyla, halen bölgesinde bulunan 9 ülkenin de bölge yönetim sorumluluğunu başarıyla yürüten Sika Türkiye'nin, global faaliyetlerdeki ağırlığı ve Türkiye ekonomisine sağladığı fayda da gün geçtikçe artıyor.


Satın alma ile ilgili konuşan Sika Türkiye Genel Müdürü Bora Yıldırım şöyle dedi:
“Sika olarak bu satın alma ile birlikte yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürün grubundaki pazar konumumuzu çok daha güçlü bir şekilde geliştirme fırsatına sahip olacağımıza inanıyoruz. Bir yandan ABC'nin geniş ürün portföyünü Sika'nın dağıtım kanalı ile buluştururken, diğer yandan Sika'nın ilgili ürün portföyünü ABC'nin satış kanalı ile buluşturmayı ve böylece önemli bir sinerji etkisi yaratarak bu pazardaki büyümemizi hızlandırmayı hedefliyoruz.”


20'DEN FAZLA YENİ ve ÇEVRECİ ÜRÜN SUNULDU

Son 2 senedir yeni oluşturulacak ürünün, bir önceki versiyonundan daha çevreci bir ürün olması kuralının yürütüldüğü Sika'da son 5 yılda alınan patent sayısı 420, piyasaya sürülen yeni ürün sayısı ise 1.500. Gerçekleşen yeniliklerin anlatıldığı Sermaye Piyasaları Günü'nde, özellikle yüksek bina standartlarına yönelik ürünler, 3-D beton baskı uygulamaları ve yüksek büyüme oranına sahip otomotiv sektöründeki elektrikli taşıtlar için geliştirilen yapıştırıcılar öne çıktı.


3-D baskı kullanılarak gelecekte birçok cephe elemanının endüstriyel ölçekte üretilmesinin beklendiği pazarda Sika, potansiyelin 2025 yılına kadar yaklaşık 1 milyar İsviçre Frangı ek pazar yaratacağı düşüncesindedir. Benzer şekilde elektrikli otomobillere doğru yönelen megatrend dikkate alındığında da Sika yine, elektrikli taşıtlara yönelik çözümleri gittikçe daha fazla artırarak, taşıt başına yaklaşık %20 daha fazla satış gerçekleştirmesini beklemektedir.
(Dünya genelinde üretilen tüm yolcu taşıtlarının yaklaşık %50'si Sika ürünlerini halihazırda içermektedir.)

/kaynak:FinansGündem